FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Kevin Diks

FC København · Centre Back

32
Kampe
2751
Minutter
4
Mål
1
Assists
7.58
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Ernest NuamahNordsjælland42641.700.341.022.73
2Victor FroholdtFC København5591.531.533.051.53
3Han-beom LeeFC Midtjyllandvs3980.920.920.921.84
4Alassana JattaViborg FF131130.800.000.803.98
5Conrad HarderNordsjælland235920.760.000.765.32
6Tobias AnkerAGFvs133760.720.000.000.96
7FranculinoFC Midtjylland2714710.670.180.983.30
8Benjamin NygrenNordsjælland208050.670.111.012.12
9Jakob VesterViborg FF112710.660.000.661.33
10Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
11Luca KjerrumgaardOdense BK156010.600.000.453.44
12Darío OsorioFC Midtjylland2312410.580.150.943.05
13Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
14German OnugkhaVejle Boldklub3124050.560.070.642.66
15Orri ÓskarssonFC København2716250.550.221.112.94
16Alfreð FinnbogasonLyngby Boldklub43320.540.270.812.17
17Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
18Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
19Malik AbubakariViborg FF133490.520.000.524.90
20Alexander LindSilkeborg IF2817790.510.150.911.97
21Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
22Mathias KvistgaardenBrøndby IF2415620.460.290.752.42
23Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IF2817610.460.050.872.56
24Gue-sung ChoFC Midtjylland3024460.440.151.182.43
25Nicolai VallysBrøndby IF3127060.430.271.301.80

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2023/24.