FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Felix Beijmo

AGF · Centre Back

32
Kampe
2788
Minutter
2
Mål
5
Assists
7.21
Rating
Mål0.06 · 68. percentil · nr. 21 af 63Assists0.16 · 100. percentil · nr. 1 af 63Pass accuracy87% · 48. percentil · nr. 24 af 45Long balls won3.16 · 42. percentil · nr. 37 af 63Tackles won0.90 · 63. percentil · nr. 24 af 63Interceptions1.26 · 61. percentil · nr. 25 af 63Clearances3.45 · 21. percentil · nr. 50 af 63Aerials won0.52 · 18. percentil · nr. 52 af 63Duels won54% · 28. percentil · nr. 29 af 40Dribbled past0.55 · 40. percentil · nr. 38 af 63MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Felix Beijmo
  • Mål68. percentil · nr. 21 af 63
    0.06
  • Assists100. percentil · nr. 1 af 63
    0.16
  • Pass accuracy48. percentil · nr. 24 af 45
    87%
  • Long balls won42. percentil · nr. 37 af 63
    3.16
  • Tackles won63. percentil · nr. 24 af 63
    0.90
  • Interceptions61. percentil · nr. 25 af 63
    1.26
  • Clearances21. percentil · nr. 50 af 63
    3.45
  • Aerials won18. percentil · nr. 52 af 63
    0.52
  • Duels won28. percentil · nr. 29 af 40
    54%
  • Dribbled pastlavere er bedre40. percentil · nr. 38 af 63
    0.55

Percentil blandt 63 midterforsvarere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGF101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FF81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC København101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjylland41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGF131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklub83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FC83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IFvs42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.