FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Benjamin Nygren

Nordsjælland · Attacking Midfield

82
Kampe
4117
Minutter
24
Mål
4
Assists
7.26
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Albert RrahmaniSønderjyske Fodboldvs2493.670.000.003.67
2Maher CarrizoFC Københavnvs2283.210.000.006.43
3Anders SønderskovVejle Boldklub2372.430.000.002.43
4Anders HagelskjærAalborg BK5382.370.000.002.37
5Valgeir LunddalViborg FF2392.310.000.004.62
6Markus AndersonLyngby Boldklub3501.800.001.801.80
7Adam Kleis-KristoffersenViborg FF9851.060.001.067.41
8Sebastian GrönningAGF8861.050.001.058.37
9Markus WalkerNordsjælland51830.980.000.491.48
10Thapelo MasekoFC Københavnvs51920.940.000.472.34
11Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
12Malthe HansenSilkeborg IF51020.880.000.883.53
13Aaron SeydelAalborg BK61030.870.001.751.75
14J. PedersenAalborg BK121060.850.000.001.70
15Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.36
16Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF82210.810.000.411.63
17Jens JønssonAGF21190.760.000.761.51
18Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
19Marvin NasnasFC København81270.710.714.253.54
20Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
21Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.55
22Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs103940.690.231.143.20
23Ivan MilicevicHorsens92680.670.342.012.35
24Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.44
25Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.