FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Lirim Qamili

Sønderjyske Fodbold · Right Wing

57
Kampe
4391
Minutter
17
Mål
6
Assists
7.03
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Albert RrahmaniSønderjyske Fodboldvs2493.670.000.003.67
2Maher CarrizoFC Københavnvs2283.210.000.006.43
3Anders SønderskovVejle Boldklub2372.430.000.002.43
4Valgeir LunddalViborg FF2392.310.000.004.62
5Markus AndersonLyngby Boldklub3501.800.001.801.80
6Ernest NuamahNordsjællandvs42641.700.341.022.73
7Adam Kleis-KristoffersenViborg FF9851.060.001.067.41
8Markus WalkerNordsjælland51830.980.000.491.48
9Thapelo MasekoFC Københavnvs51920.940.000.472.34
10Malthe HansenSilkeborg IF51020.880.000.883.53
11Aaron SeydelAalborg BK61030.870.001.751.75
12Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.36
13Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF82210.810.000.411.63
14Alassana JattaViborg FF131130.800.000.803.98
15Jens JønssonAGF21190.760.000.761.51
16Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
17Marvin NasnasFC København81270.710.714.253.54
18Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
19Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.55
20Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs103940.690.231.143.20
21Ivan MilicevicHorsens92680.670.342.012.35
22Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.44
23Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
24Orri ÓskarssonFC København3321040.640.170.983.12
25Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.