FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Andreas Pyndt

Fredericia · Defensive Midfield

27
Kampe
1772
Minutter
0
Mål
4
Assists
6.72
Rating
Mål0.00 · 0. percentil · nr. 40 af 87Assists0.20 · 86. percentil · nr. 13 af 87Key passes1.07 · 58. percentil · nr. 37 af 87Passes in final third6.96 · 60. percentil · nr. 35 af 87Pass accuracy87% · 73. percentil · nr. 18 af 63Possession lost12.34 · 43. percentil · nr. 50 af 87Ball recoveries4.77 · 45. percentil · nr. 48 af 87Tackles won0.81 · 23. percentil · nr. 67 af 87Interceptions1.22 · 58. percentil · nr. 37 af 87Duels won50% · 46. percentil · nr. 33 af 60MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Andreas Pyndt
  • Mål0. percentil · nr. 40 af 87
    0.00
  • Assists86. percentil · nr. 13 af 87
    0.20
  • Key passes58. percentil · nr. 37 af 87
    1.07
  • Passes in final third60. percentil · nr. 35 af 87
    6.96
  • Pass accuracy73. percentil · nr. 18 af 63
    87%
  • Possession lostlavere er bedre43. percentil · nr. 50 af 87
    12.34
  • Ball recoveries45. percentil · nr. 48 af 87
    4.77
  • Tackles won23. percentil · nr. 67 af 87
    0.81
  • Interceptions58. percentil · nr. 37 af 87
    1.22
  • Duels won46. percentil · nr. 33 af 60
    50%

Percentil blandt 87 centrale midtbanespillere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGF101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FF81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC København101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjylland41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGF131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklub83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FC83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IF42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.