FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Elies Mahmoud

Randers FC · Right Wing

32
Kampe
2301
Minutter
5
Mål
4
Assists
7.12
Rating
Mål0.20 · 49. percentil · nr. 38 af 73Assists0.16 · 54. percentil · nr. 34 af 73Shots1.92 · 44. percentil · nr. 41 af 73Key passes2.03 · 78. percentil · nr. 17 af 73Big chances created0.35 · 64. percentil · nr. 27 af 73Accurate crosses1.37 · 89. percentil · nr. 9 af 73Passes in final third3.60 · 68. percentil · nr. 24 af 73Successful dribbles2.50 · 83. percentil · nr. 13 af 73Duels won51% · 83. percentil · nr. 9 af 49Ball recoveries6.38 · 90. percentil · nr. 8 af 73MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Elies Mahmoud
  • Mål49. percentil · nr. 38 af 73
    0.20
  • Assists54. percentil · nr. 34 af 73
    0.16
  • Shots44. percentil · nr. 41 af 73
    1.92
  • Key passes78. percentil · nr. 17 af 73
    2.03
  • Big chances created64. percentil · nr. 27 af 73
    0.35
  • Accurate crosses89. percentil · nr. 9 af 73
    1.37
  • Passes in final third68. percentil · nr. 24 af 73
    3.60
  • Successful dribbles83. percentil · nr. 13 af 73
    2.50
  • Duels won83. percentil · nr. 9 af 49
    51%
  • Ball recoveries90. percentil · nr. 8 af 73
    6.38

Percentil blandt 73 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGFvs101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FFvs81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC København101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjyllandvs41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGF131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC Københavnvs3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklub83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FC83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IF42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.