FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Tonni Adamsen

Silkeborg IF · Centre Forward

31
Kampe
2607
Minutter
14
Mål
7
Assists
7.27
Rating
Mål0.48 · 84. percentil · nr. 10 af 58Assists0.24 · 86. percentil · nr. 9 af 58Shots2.35 · 40. percentil · nr. 35 af 58Shot accuracy54% · 92. percentil · nr. 3 af 27Key passes2.04 · 96. percentil · nr. 3 af 58Big chances created0.38 · 89. percentil · nr. 7 af 58Successful dribbles1.24 · 77. percentil · nr. 14 af 58Aerials won0.72 · 21. percentil · nr. 46 af 58Duels won40% · 38. percentil · nr. 21 af 33Ball recoveries2.11 · 35. percentil · nr. 38 af 58MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Tonni Adamsen
  • Mål84. percentil · nr. 10 af 58
    0.48
  • Assists86. percentil · nr. 9 af 58
    0.24
  • Shots40. percentil · nr. 35 af 58
    2.35
  • Shot accuracy92. percentil · nr. 3 af 27
    54%
  • Key passes96. percentil · nr. 3 af 58
    2.04
  • Big chances created89. percentil · nr. 7 af 58
    0.38
  • Successful dribbles77. percentil · nr. 14 af 58
    1.24
  • Aerials won21. percentil · nr. 46 af 58
    0.72
  • Duels won38. percentil · nr. 21 af 33
    40%
  • Ball recoveries35. percentil · nr. 38 af 58
    2.11

Percentil blandt 58 angribere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGF101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FF81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC Københavnvs101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjællandvs204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjylland41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGFvs131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklubvs83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FCvs83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IFvs113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IF42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.