FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Max Isaac Ejdum

Odense BK · Central Midfield

26
Kampe
2059
Minutter
1
Mål
5
Assists
7.01
Rating
Mål0.04 · 59. percentil · nr. 36 af 87Assists0.22 · 91. percentil · nr. 9 af 87Key passes1.18 · 67. percentil · nr. 29 af 87Passes in final third5.59 · 37. percentil · nr. 55 af 87Pass accuracy85% · 56. percentil · nr. 28 af 63Possession lost10.97 · 64. percentil · nr. 32 af 87Ball recoveries4.81 · 48. percentil · nr. 46 af 87Tackles won1.05 · 36. percentil · nr. 56 af 87Interceptions1.05 · 43. percentil · nr. 50 af 87Duels won54% · 69. percentil · nr. 19 af 60MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Max Isaac Ejdum
  • Mål59. percentil · nr. 36 af 87
    0.04
  • Assists91. percentil · nr. 9 af 87
    0.22
  • Key passes67. percentil · nr. 29 af 87
    1.18
  • Passes in final third37. percentil · nr. 55 af 87
    5.59
  • Pass accuracy56. percentil · nr. 28 af 63
    85%
  • Possession lostlavere er bedre64. percentil · nr. 32 af 87
    10.97
  • Ball recoveries48. percentil · nr. 46 af 87
    4.81
  • Tackles won36. percentil · nr. 56 af 87
    1.05
  • Interceptions43. percentil · nr. 50 af 87
    1.05
  • Duels won69. percentil · nr. 19 af 60
    54%

Percentil blandt 87 centrale midtbanespillere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGF101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FF81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC København101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjylland41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGF131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklub83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FC83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IF42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.