FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Tómas Kristjánsson

AGF · Left Wing

10
Kampe
123
Minutter
2
Mål
0
Assists
7.17
Rating
Mål1.46 · 100. percentil · nr. 1 af 73Assists0.00 · 0. percentil · nr. 51 af 73Shots2.20 · 63. percentil · nr. 28 af 73Key passes0.00 · 0. percentil · nr. 64 af 73Big chances created0.00 · 0. percentil · nr. 50 af 73Accurate crosses0.00 · 0. percentil · nr. 55 af 73Passes in final third4.39 · 72. percentil · nr. 21 af 73Successful dribbles5.12 · 97. percentil · nr. 3 af 73Duels wonfor lille datagrundlagBall recoveries5.12 · 82. percentil · nr. 14 af 73MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Tómas Kristjánsson
  • Mål100. percentil · nr. 1 af 73
    1.46
  • Assists0. percentil · nr. 51 af 73
    0.00
  • Shots63. percentil · nr. 28 af 73
    2.20
  • Key passes0. percentil · nr. 64 af 73
    0.00
  • Big chances created0. percentil · nr. 50 af 73
    0.00
  • Accurate crosses0. percentil · nr. 55 af 73
    0.00
  • Passes in final third72. percentil · nr. 21 af 73
    4.39
  • Successful dribbles97. percentil · nr. 3 af 73
    5.12
  • Duels wonFor få forsøg
    –
  • Ball recoveries82. percentil · nr. 14 af 73
    5.12

Percentil blandt 73 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGF101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FFvs81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC København101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjyllandvs41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGF131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC Københavnvs3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklub83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FC83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IF42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.