FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Levy Nene

Nordsjælland · Centre Forward

20
Kampe
455
Minutter
5
Mål
2
Assists
6.81
Rating
Mål0.99 · 96. percentil · nr. 3 af 58Assists0.40 · 96. percentil · nr. 3 af 58Shots4.15 · 81. percentil · nr. 12 af 58Shot accuracy43% · 65. percentil · nr. 9 af 27Key passes1.58 · 86. percentil · nr. 9 af 58Big chances created0.79 · 96. percentil · nr. 3 af 58Successful dribbles1.19 · 75. percentil · nr. 15 af 58Aerials won0.40 · 9. percentil · nr. 53 af 58Duels won31% · 0. percentil · nr. 33 af 33Ball recoveries2.18 · 42. percentil · nr. 34 af 58MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Levy Nene
  • Mål96. percentil · nr. 3 af 58
    0.99
  • Assists96. percentil · nr. 3 af 58
    0.40
  • Shots81. percentil · nr. 12 af 58
    4.15
  • Shot accuracy65. percentil · nr. 9 af 27
    43%
  • Key passes86. percentil · nr. 9 af 58
    1.58
  • Big chances created96. percentil · nr. 3 af 58
    0.79
  • Successful dribbles75. percentil · nr. 15 af 58
    1.19
  • Aerials won9. percentil · nr. 53 af 58
    0.40
  • Duels won0. percentil · nr. 33 af 33
    31%
  • Ball recoveries42. percentil · nr. 34 af 58
    2.18

Percentil blandt 58 angribere med mindst 0 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Tómas KristjánssonAGF101231.460.000.002.20–5.12
2Osman AddoViborg FF81431.260.003.152.52–7.55
3Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20–6.60
4Geovanni Vianney NdjeeFC Københavnvs101501.200.001.204.20–2.40
5FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
6Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
7Julius EmefileFC Midtjylland41040.870.003.461.73–2.60
8Stefen TchamcheAGFvs131200.750.000.003.75–3.00
9Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
10William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
11Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
12Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
13Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
14Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
15Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
16Anders JacobsenVejle Boldklubvs83690.490.241.221.46–2.20
17Florian DanhoRanders FCvs83690.490.000.005.1238%1.46
18Michael GregoritschBrøndby IFvs113700.490.241.462.92–2.92
19Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3126070.480.242.042.3540%2.11
20Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
21Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
22Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
23Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
25Alexander BuschSilkeborg IF42030.440.000.000.89–1.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.