FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Ola Brynhildsen

FC Midtjylland · Centre Forward

30
Kampe
1578
Minutter
7
Mål
0
Assists
6.81
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Maher CarrizoFC København2283.210.000.006.43
2Anders HagelskjærAalborg BK5382.370.000.002.37
3Valgeir LunddalViborg FF2392.310.000.004.62
4Albert RrahmaniSønderjyske Fodbold8862.090.001.052.09
5Markus AndersonLyngby Boldklubvs3501.800.001.801.80
6Tómas KristjánssonAGF121301.380.000.002.08
7Osman AddoViborg FF81431.260.003.152.52
8Yoram ZagueFC København71501.200.003.001.20
9Sebastian GrönningAGFvs8861.050.001.058.37
10Thapelo MasekoFC København51920.940.000.472.34
11Pep BielFC København76070.890.442.673.86
12Malthe HansenSilkeborg IFvs51020.880.000.883.53
13Aaron SeydelAalborg BKvs61030.870.001.751.75
14J. PedersenAalborg BK121060.850.000.001.70
15Jens JønssonAGF21190.760.000.761.51
16FranculinoFC Midtjyllandvs8047830.750.171.093.07
17Marvin NasnasFC København81270.710.714.253.54
18Adam Kleis-KristoffersenViborg FFvs121290.700.002.095.58
19Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
20Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.55
21Ivan MilicevicHorsens92680.670.342.012.35
22Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.07
23Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
24Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs478380.640.110.971.93
25William MartinOdense BK162840.630.632.851.90

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.