FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Anders Jacobsen

Vejle Boldklub · Centre Forward

15
Kampe
578
Minutter
0
Mål
1
Assists
6.70
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Maher CarrizoFC København2283.210.000.006.43
2Valgeir LunddalViborg FF2392.310.000.004.62
3Markus AndersonLyngby Boldklubvs3501.800.001.801.80
4Ernest NuamahNordsjælland42641.700.341.022.73
5Victor FroholdtFC København5591.531.533.051.53
6Markus WalkerNordsjælland31561.150.000.001.73
7Adam Kleis-KristoffersenViborg FFvs9851.060.001.067.41
8Thapelo MasekoFC København51920.940.000.472.34
9Han-beom LeeFC Midtjylland3980.920.920.921.84
10Malthe HansenSilkeborg IFvs51020.880.000.883.53
11Jacob Brøchner AmbækBrøndby IFvs62060.870.000.441.75
12Oliver RossSilkeborg IF106370.850.141.412.83
13Alassana JattaViborg FFvs131130.800.000.803.98
14Conrad HarderNordsjællandvs235920.760.000.765.32
15Jens JønssonAGF21190.760.000.761.51
16Friday EtimFC Midtjyllandvs106100.740.441.183.39
17Tobias AnkerAGF133760.720.000.000.96
18Marvin NasnasFC København81270.710.714.253.54
19Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.55
20Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.67
21Hjalte Boe RasmussenNordsjælland103940.690.231.143.20
22Ivan MilicevicHorsens92680.670.342.012.35
23Benjamin NygrenNordsjælland208050.670.111.012.12
24Jakob VesterViborg FF112710.660.000.661.33
25Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.