FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Kristall Máni Ingason

Sønderjyske Fodbold · Attacking Midfield

20
Kampe
1407
Minutter
1
Mål
1
Assists
6.79
Rating
Mål0.06 · 18. percentil · nr. 59 af 72Assists0.06 · 27. percentil · nr. 53 af 72Shots1.22 · 11. percentil · nr. 64 af 72Key passes1.60 · 66. percentil · nr. 25 af 72Big chances created0.26 · 42. percentil · nr. 42 af 72Accurate crosses1.09 · 82. percentil · nr. 14 af 72Passes in final third2.11 · 27. percentil · nr. 53 af 72Successful dribbles1.09 · 41. percentil · nr. 43 af 72Duels won40% · 36. percentil · nr. 44 af 68Ball recoveries3.45 · 41. percentil · nr. 43 af 72MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Kristall Máni Ingason
  • Mål18. percentil · nr. 59 af 72
    0.06
  • Assists27. percentil · nr. 53 af 72
    0.06
  • Shots11. percentil · nr. 64 af 72
    1.22
  • Key passes66. percentil · nr. 25 af 72
    1.60
  • Big chances created42. percentil · nr. 42 af 72
    0.26
  • Accurate crosses82. percentil · nr. 14 af 72
    1.09
  • Passes in final third27. percentil · nr. 53 af 72
    2.11
  • Successful dribbles41. percentil · nr. 43 af 72
    1.09
  • Duels won36. percentil · nr. 44 af 68
    40%
  • Ball recoveries41. percentil · nr. 43 af 72
    3.45

Percentil blandt 72 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Janni SerraAGF84120.870.001.973.28–1.31
3Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
4Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
5Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
6Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
7Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs103940.690.231.143.20–2.74
8Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.4440%2.56
9Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
10Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
11Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
12Jakob BondeHorsens94470.600.001.212.21–2.82
13Stanley IheanachoFC Midtjyllandvs94490.600.200.603.2142%3.41
14Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29–2.06
15Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
16German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
17FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
18Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
19Jordan LarssonFC Københavnvs2413800.520.201.702.0243%2.48
20Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
21Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
22Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
23Oskar FengerBrøndby IF93620.500.250.251.24–1.49
24Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
25Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.