FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Diogo Gonçalves

FC København · Left Wing

24
Kampe
1372
Minutter
9
Mål
2
Assists
7.25
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland8047830.750.171.093.07
2Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
3Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.55
4Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.07
5Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
6Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.93
7Orri ÓskarssonFC København3321040.640.170.983.12
8William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90
9Mathias KvistgaardenBrøndby IF5335860.630.250.803.09
10Julius EmefileFC Midtjyllandvs112900.620.002.481.86
11Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.49
12Conrad HarderNordsjælland3011790.610.230.845.04
13Stanley IheanachoFC Midtjyllandvs94490.600.200.603.21
14Luca KjerrumgaardOdense BK156010.600.000.453.44
15Diogo GonçalvesFC København2413720.590.131.253.21
16Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.78
17Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
18Janni SerraAGF4713890.580.061.232.33
19German OnugkhaFC København6144620.560.060.633.03
20Benjamin NygrenNordsjællandvs5033600.560.081.502.65
21Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50
22Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.13
23Alfreð FinnbogasonLyngby Boldklub43320.540.270.812.17
24Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.28
25Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.35

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.