FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Simon Colyn

Lyngby Boldklub · Centre Forward

9
Kampe
723
Minutter
3
Mål
1
Assists
7.23
Rating
Mål0.37 · 49. percentil · nr. 28 af 54Assists0.12 · 47. percentil · nr. 29 af 54Shots3.11 · 72. percentil · nr. 16 af 54Shot accuracy28% · 14. percentil · nr. 33 af 38Key passes1.87 · 91. percentil · nr. 6 af 54Big chances created0.25 · 60. percentil · nr. 22 af 54Successful dribbles0.50 · 34. percentil · nr. 36 af 54Aerials won3.61 · 79. percentil · nr. 12 af 54Duels won52% · 96. percentil · nr. 3 af 46Ball recoveries2.99 · 62. percentil · nr. 21 af 54MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Simon Colyn
  • Mål49. percentil · nr. 28 af 54
    0.37
  • Assists47. percentil · nr. 29 af 54
    0.12
  • Shots72. percentil · nr. 16 af 54
    3.11
  • Shot accuracy14. percentil · nr. 33 af 38
    28%
  • Key passes91. percentil · nr. 6 af 54
    1.87
  • Big chances created60. percentil · nr. 22 af 54
    0.25
  • Successful dribbles34. percentil · nr. 36 af 54
    0.50
  • Aerials won79. percentil · nr. 12 af 54
    3.61
  • Duels won96. percentil · nr. 3 af 46
    52%
  • Ball recoveries62. percentil · nr. 21 af 54
    2.99

Percentil blandt 54 angribere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2Janni SerraAGFvs84120.870.001.973.28–1.31
3Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs325350.840.170.842.3643%2.86
4Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
5Friday EtimFC Midtjyllandvs106100.740.441.183.3949%3.69
6Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.5548%1.86
7Hjalte Boe RasmussenNordsjælland103940.690.231.143.20–2.74
8Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
9Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs62830.640.000.953.50–4.13
10Adam BuksaFC Midtjyllandvs2417020.630.050.793.6048%1.69
11Patrick MortensenBrøndby IFvs3929820.630.000.542.4444%1.57
12Jakob BondeHorsens94470.600.001.212.21–2.82
13Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
14Milan IloskiNordsjællandvs163060.590.001.475.29–2.06
15Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
16German OnugkhaVejle Boldklubvs2920480.570.040.623.4349%1.27
17FranculinoFC Midtjyllandvs3219690.550.141.143.0233%3.11
18Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
19Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
20Osaze De RosarioSønderjyske Fodboldvs43490.520.261.033.3534%3.09
21Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3326780.500.131.712.8639%2.32
22Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
23Oskar FengerBrøndby IFvs93620.500.250.251.24–1.49
24Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs3616450.490.110.821.9734%2.46
25Mohamed ElyounoussiFC Københavnvs3627970.480.292.543.5746%4.05

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.