FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Benjamin Nygren

Nordsjælland · Attacking Midfield

30
Kampe
2555
Minutter
15
Mål
2
Assists
7.44
Rating
Mål0.53 · 94. percentil · nr. 6 af 85Assists0.07 · 25. percentil · nr. 64 af 85Shots2.82 · 83. percentil · nr. 15 af 85Key passes1.66 · 73. percentil · nr. 24 af 85Big chances created0.21 · 37. percentil · nr. 54 af 85Accurate crosses0.32 · 23. percentil · nr. 66 af 85Passes in final third3.59 · 68. percentil · nr. 28 af 85Successful dribbles0.74 · 21. percentil · nr. 67 af 85Duels won46% · 68. percentil · nr. 27 af 82Ball recoveries3.35 · 37. percentil · nr. 54 af 85MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Benjamin Nygren
  • Mål94. percentil · nr. 6 af 85
    0.53
  • Assists25. percentil · nr. 64 af 85
    0.07
  • Shots83. percentil · nr. 15 af 85
    2.82
  • Key passes73. percentil · nr. 24 af 85
    1.66
  • Big chances created37. percentil · nr. 54 af 85
    0.21
  • Accurate crosses23. percentil · nr. 66 af 85
    0.32
  • Passes in final third68. percentil · nr. 28 af 85
    3.59
  • Successful dribbles21. percentil · nr. 67 af 85
    0.74
  • Duels won68. percentil · nr. 27 af 82
    46%
  • Ball recoveries37. percentil · nr. 54 af 85
    3.35

Percentil blandt 85 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
5Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
6Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
7Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.9344%2.58
8Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
9William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90–4.12
10Julius EmefileFC Midtjyllandvs112900.620.002.481.8639%2.48
11Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
12Stanley IheanachoFC Midtjyllandvs94490.600.200.603.2142%3.41
13Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
14Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
15Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
16German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
17Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50–2.48
18Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
19Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
20Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
21Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
22Jordan LarssonFC Københavnvs5636720.510.272.032.4542%3.19
23Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
24Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
25Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.