FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Lirim Qamili

Sønderjyske Fodbold · Right Wing

26
Kampe
2066
Minutter
11
Mål
5
Assists
7.14
Rating
Mål0.48 · 92. percentil · nr. 5 af 52Assists0.22 · 78. percentil · nr. 12 af 52Shots2.40 · 65. percentil · nr. 19 af 52Key passes1.13 · 39. percentil · nr. 32 af 52Big chances created0.17 · 29. percentil · nr. 37 af 52Accurate crosses0.30 · 25. percentil · nr. 39 af 52Passes in final third2.44 · 39. percentil · nr. 32 af 52Successful dribbles0.70 · 16. percentil · nr. 44 af 52Duels won41% · 36. percentil · nr. 33 af 51Ball recoveries3.18 · 37. percentil · nr. 33 af 52MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Lirim Qamili
  • Mål92. percentil · nr. 5 af 52
    0.48
  • Assists78. percentil · nr. 12 af 52
    0.22
  • Shots65. percentil · nr. 19 af 52
    2.40
  • Key passes39. percentil · nr. 32 af 52
    1.13
  • Big chances created29. percentil · nr. 37 af 52
    0.17
  • Accurate crosses25. percentil · nr. 39 af 52
    0.30
  • Passes in final third39. percentil · nr. 32 af 52
    2.44
  • Successful dribbles16. percentil · nr. 44 af 52
    0.70
  • Duels won36. percentil · nr. 33 af 51
    41%
  • Ball recoveries37. percentil · nr. 33 af 52
    3.18

Percentil blandt 52 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IF284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
6Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
7Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
8Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29–2.06
9FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
10German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
11Jordan LarssonFC Københavnvs2313110.550.141.722.1343%2.47
12Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
13Frederik LauenborgRanders FC163450.520.000.521.04–6.26
14Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
17Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
18Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
19Levy NeneNordsjælland205640.480.161.283.6738%1.91
20Younes BakizSilkeborg IFvs2518990.470.331.092.7549%2.32
21Charly NouckViborg FFvs265800.470.161.093.2641%4.03
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
24Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
25Norman CampbellRanders FCvs2814870.420.061.212.1840%3.99

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.