FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Younes Bakiz

Silkeborg IF · Attacking Midfield

25
Kampe
1899
Minutter
10
Mål
7
Assists
7.37
Rating
Mål0.47 · 90. percentil · nr. 6 af 52Assists0.33 · 88. percentil · nr. 7 af 52Shots2.75 · 82. percentil · nr. 10 af 52Key passes1.09 · 31. percentil · nr. 36 af 52Big chances created0.28 · 57. percentil · nr. 23 af 52Accurate crosses0.14 · 8. percentil · nr. 48 af 52Passes in final third3.79 · 73. percentil · nr. 15 af 52Successful dribbles0.66 · 12. percentil · nr. 46 af 52Duels won49% · 84. percentil · nr. 9 af 51Ball recoveries2.32 · 16. percentil · nr. 44 af 52MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Younes Bakiz
  • Mål90. percentil · nr. 6 af 52
    0.47
  • Assists88. percentil · nr. 7 af 52
    0.33
  • Shots82. percentil · nr. 10 af 52
    2.75
  • Key passes31. percentil · nr. 36 af 52
    1.09
  • Big chances created57. percentil · nr. 23 af 52
    0.28
  • Accurate crosses8. percentil · nr. 48 af 52
    0.14
  • Passes in final third73. percentil · nr. 15 af 52
    3.79
  • Successful dribbles12. percentil · nr. 46 af 52
    0.66
  • Duels won84. percentil · nr. 9 af 51
    49%
  • Ball recoveries16. percentil · nr. 44 af 52
    2.32

Percentil blandt 52 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IF284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
6Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
7Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
8Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29–2.06
9FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
10German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
11Jordan LarssonFC Københavnvs2313110.550.141.722.1343%2.47
12Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
13Frederik LauenborgRanders FC163450.520.000.521.04–6.26
14Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
17Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs2620660.480.221.132.4041%3.18
18Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
19Levy NeneNordsjælland205640.480.161.283.6738%1.91
20Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
21Charly NouckViborg FFvs265800.470.161.093.2641%4.03
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
24Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
25Norman CampbellRanders FCvs2814870.420.061.212.1840%3.99

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.