FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Younes Bakiz

Silkeborg IF · Attacking Midfield

49
Kampe
3317
Minutter
12
Mål
10
Assists
7.12
Rating
Mål0.33 · 67. percentil · nr. 25 af 74Assists0.27 · 88. percentil · nr. 10 af 74Shots2.55 · 78. percentil · nr. 17 af 74Key passes1.19 · 33. percentil · nr. 50 af 74Big chances created0.27 · 48. percentil · nr. 39 af 74Accurate crosses0.11 · 4. percentil · nr. 71 af 74Passes in final third4.23 · 75. percentil · nr. 19 af 74Successful dribbles0.65 · 12. percentil · nr. 65 af 74Duels won48% · 79. percentil · nr. 16 af 71Ball recoveries2.66 · 15. percentil · nr. 63 af 74MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Younes Bakiz
  • Mål67. percentil · nr. 25 af 74
    0.33
  • Assists88. percentil · nr. 10 af 74
    0.27
  • Shots78. percentil · nr. 17 af 74
    2.55
  • Key passes33. percentil · nr. 50 af 74
    1.19
  • Big chances created48. percentil · nr. 39 af 74
    0.27
  • Accurate crosses4. percentil · nr. 71 af 74
    0.11
  • Passes in final third75. percentil · nr. 19 af 74
    4.23
  • Successful dribbles12. percentil · nr. 65 af 74
    0.65
  • Duels won79. percentil · nr. 16 af 71
    48%
  • Ball recoveries15. percentil · nr. 63 af 74
    2.66

Percentil blandt 74 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IF437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
7Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
8William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90–4.12
9Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
10German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
11Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50–2.48
12Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
13Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
14Jordan LarssonFC Københavnvs5536030.520.252.052.5042%3.20
15Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
16Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
17Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
18Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
19Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
20Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
21Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
22Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
23Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
24Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
25Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.