FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Alexander Lind

Nordsjælland · Centre Forward

21
Kampe
1518
Minutter
6
Mål
3
Assists
6.85
Rating
Mål0.36 · 48. percentil · nr. 32 af 61Assists0.18 · 65. percentil · nr. 22 af 61Shots2.61 · 55. percentil · nr. 28 af 61Shot accuracy39% · 40. percentil · nr. 29 af 49Key passes1.19 · 63. percentil · nr. 23 af 61Big chances created0.18 · 38. percentil · nr. 38 af 61Successful dribbles0.59 · 35. percentil · nr. 40 af 61Aerials won1.78 · 50. percentil · nr. 31 af 61Duels won45% · 76. percentil · nr. 14 af 55Ball recoveries1.30 · 5. percentil · nr. 58 af 61MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Alexander Lind
  • Mål48. percentil · nr. 32 af 61
    0.36
  • Assists65. percentil · nr. 22 af 61
    0.18
  • Shots55. percentil · nr. 28 af 61
    2.61
  • Shot accuracy40. percentil · nr. 29 af 49
    39%
  • Key passes63. percentil · nr. 23 af 61
    1.19
  • Big chances created38. percentil · nr. 38 af 61
    0.18
  • Successful dribbles35. percentil · nr. 40 af 61
    0.59
  • Aerials won50. percentil · nr. 31 af 61
    1.78
  • Duels won76. percentil · nr. 14 af 55
    45%
  • Ball recoveries5. percentil · nr. 58 af 61
    1.30

Percentil blandt 61 angribere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjyllandvs4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjællandvs4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
7Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs62830.640.000.953.50–4.13
8William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
9Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
10German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
11Milan IloskiNordsjællandvs173270.550.001.385.50–2.48
12Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
13Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
14Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
15Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
16Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
17Patrick MortensenAGFvs6450200.520.000.752.2644%1.47
18Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs2714420.500.120.871.9333%2.50
19Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
20Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
21Michael GregoritschBrøndby IFvs113700.490.241.462.92–2.92
22Nicklas HeleniusAalborg BKvs165640.480.480.801.7652%3.03
23Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
24Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
25Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.