FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Alexander Lind

Nordsjælland · Centre Forward

18
Kampe
1316
Minutter
6
Mål
3
Assists
6.87
Rating
Mål0.41 · 67. percentil · nr. 13 af 37Assists0.21 · 75. percentil · nr. 10 af 37Shots2.60 · 56. percentil · nr. 17 af 37Shot accuracy39% · 42. percentil · nr. 15 af 27Key passes1.23 · 72. percentil · nr. 11 af 37Big chances created0.14 · 39. percentil · nr. 23 af 37Successful dribbles0.48 · 25. percentil · nr. 28 af 37Aerials won1.98 · 50. percentil · nr. 19 af 37Duels won45% · 72. percentil · nr. 10 af 33Ball recoveries1.37 · 3. percentil · nr. 36 af 37MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Alexander Lind
  • Mål67. percentil · nr. 13 af 37
    0.41
  • Assists75. percentil · nr. 10 af 37
    0.21
  • Shots56. percentil · nr. 17 af 37
    2.60
  • Shot accuracy42. percentil · nr. 15 af 27
    39%
  • Key passes72. percentil · nr. 11 af 37
    1.23
  • Big chances created39. percentil · nr. 23 af 37
    0.14
  • Successful dribbles25. percentil · nr. 28 af 37
    0.48
  • Aerials won50. percentil · nr. 19 af 37
    1.98
  • Duels won72. percentil · nr. 10 af 33
    45%
  • Ball recoveries3. percentil · nr. 36 af 37
    1.37

Percentil blandt 37 angribere med mindst 270 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjællandvs204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
4William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
5Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
6Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
7Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
8Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
9Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
10Anders JacobsenVejle Boldklubvs83690.490.241.221.46–2.20
11Florian DanhoRanders FCvs83690.490.000.005.1238%1.46
12Michael GregoritschBrøndby IFvs113700.490.241.462.92–2.92
13Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3126070.480.242.042.3540%2.11
14Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
17Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
18Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
19Viktor DadasonFC Københavnvs176220.430.141.592.3240%2.32
20Viktor ClaessonFC Københavnvs2912600.430.071.072.5742%2.36
21Ibrahim AdelNordsjælland116310.430.140.294.2838%3.00
22Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
23Wahid FaghirVejle Boldklubvs154300.420.000.212.5144%1.88
24Cyril EdudziRanders FC84310.420.001.042.0935%3.13
25Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.