FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Pantelis Hatzidiakos

FC København · Centre Back

52
Kampe
4330
Minutter
3
Mål
2
Assists
7.00
Rating
Mål0.06 · 61. percentil · nr. 37 af 93Assists0.04 · 71. percentil · nr. 28 af 93Pass accuracy91% · 82. percentil · nr. 17 af 88Long balls won4.30 · 80. percentil · nr. 19 af 93Tackles won0.77 · 36. percentil · nr. 60 af 93Interceptions1.06 · 39. percentil · nr. 57 af 93Clearances4.30 · 33. percentil · nr. 63 af 93Aerials won1.48 · 25. percentil · nr. 70 af 93Duels won57% · 45. percentil · nr. 39 af 72Dribbled past0.37 · 64. percentil · nr. 34 af 93MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Pantelis Hatzidiakos
  • Mål61. percentil · nr. 37 af 93
    0.06
  • Assists71. percentil · nr. 28 af 93
    0.04
  • Pass accuracy82. percentil · nr. 17 af 88
    91%
  • Long balls won80. percentil · nr. 19 af 93
    4.30
  • Tackles won36. percentil · nr. 60 af 93
    0.77
  • Interceptions39. percentil · nr. 57 af 93
    1.06
  • Clearances33. percentil · nr. 63 af 93
    4.30
  • Aerials won25. percentil · nr. 70 af 93
    1.48
  • Duels won45. percentil · nr. 39 af 72
    57%
  • Dribbled pastlavere er bedre64. percentil · nr. 34 af 93
    0.37

Percentil blandt 93 midterforsvarere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
5Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
6Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
7Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.9344%2.58
8Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
9William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
10Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.8639%2.48
11Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
12Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
13Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
14Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
15Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
16German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
17Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50–2.48
18Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
19Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
20Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
21Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
22Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
23Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
24Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
25Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.