FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jordan Larsson

FC København · Right Wing

36
Kampe
2015
Minutter
12
Mål
3
Assists
7.15
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
2Janni SerraAGF84120.870.001.973.28
3Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.36
4Orri ÓskarssonFC København115480.820.000.663.28
5Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
6Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
7Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.55
8Diogo GonçalvesFC Københavnvs169120.690.101.683.55
9Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs103940.690.231.143.20
10Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.44
11Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
12Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
13Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50
14Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60
15Jelle DuinVejle Boldklub184310.630.001.042.30
16Mathias KvistgaardenBrøndby IF6035500.610.231.043.40
17Stanley IheanachoFC Midtjyllandvs94490.600.200.603.21
18Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29
19Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.78
20Patrick MortensenBrøndby IF7157860.580.020.682.27
21German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.43
22Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2820610.570.040.612.66
23Alexander LindNordsjælland258030.560.111.682.80
24Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
25FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.02

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.