FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Youssoufa Moukoko

FC København · Centre Forward

26
Kampe
1386
Minutter
9
Mål
2
Assists
6.84
Rating
Mål0.58 · 87. percentil · nr. 10 af 71Assists0.13 · 54. percentil · nr. 33 af 71Shots3.44 · 81. percentil · nr. 14 af 71Shot accuracy51% · 92. percentil · nr. 5 af 53Key passes1.23 · 63. percentil · nr. 27 af 71Big chances created0.00 · 0. percentil · nr. 59 af 71Successful dribbles2.14 · 97. percentil · nr. 3 af 71Aerials won0.19 · 0. percentil · nr. 71 af 71Duels won44% · 61. percentil · nr. 25 af 62Ball recoveries3.05 · 71. percentil · nr. 21 af 71MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Youssoufa Moukoko
  • Mål87. percentil · nr. 10 af 71
    0.58
  • Assists54. percentil · nr. 33 af 71
    0.13
  • Shots81. percentil · nr. 14 af 71
    3.44
  • Shot accuracy92. percentil · nr. 5 af 53
    51%
  • Key passes63. percentil · nr. 27 af 71
    1.23
  • Big chances created0. percentil · nr. 59 af 71
    0.00
  • Successful dribbles97. percentil · nr. 3 af 71
    2.14
  • Aerials won0. percentil · nr. 71 af 71
    0.19
  • Duels won61. percentil · nr. 25 af 62
    44%
  • Ball recoveries71. percentil · nr. 21 af 71
    3.05

Percentil blandt 71 angribere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjyllandvs5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.5548%1.86
5Janni SerraAGFvs289310.680.001.552.7150%2.13
6Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.0735%2.16
7Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs478380.640.110.971.9344%2.58
8Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs62830.640.000.953.50–4.13
9William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
10Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.8639%2.48
11Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
12Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
13Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
14Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
15Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
16German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
17Milan IloskiNordsjællandvs173270.550.001.385.50–2.48
18Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
19Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
20Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
21Osaze De RosarioSønderjyske Fodboldvs43490.520.261.033.3534%3.09
22Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
23Patrick MortensenBrøndby IFvs7152890.510.000.712.3345%1.43
24Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
25Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.