FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Milan Iloski

Nordsjælland · Centre Forward

16
Kampe
306
Minutter
2
Mål
0
Assists
6.80
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs284760.950.190.952.46
2Pep BielFC København76070.890.442.673.86
3Orri ÓskarssonFC Københavnvs115480.820.000.663.28
4Andreas SchjelderupNordsjælland1712540.720.001.221.72
5Diogo GonçalvesFC København169120.690.101.683.55
6Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.44
7Wahid FaghirNordsjællandvs175550.650.160.813.57
8Gustav IsaksenFC Midtjylland3225350.640.181.883.27
9Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs62830.640.000.953.50
10Adam BuksaFC Midtjyllandvs2417020.630.050.793.60
11Jelle DuinVejle Boldklubvs184310.630.001.042.30
12Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs6035500.610.231.043.40
13Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29
14Patrick MortensenAGFvs6455170.590.020.722.20
15FranculinoFC Midtjyllandvs2816990.580.161.113.28
16German OnugkhaVejle Boldklubvs2920480.570.040.623.43
17Ohi OmoijuanfoBrøndby IFvs2820610.570.040.612.66
18Jay-Roy GrotViborg FFvs1714400.560.130.882.44
19Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
20Jordan LarssonFC København3519460.550.091.482.31
21Petur KnudsenLyngby Boldklubvs93380.530.001.072.66
22Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
23Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
24Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6243250.520.101.603.06
25Benjamin NygrenNordsjælland6233120.490.081.582.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23 og 2024/25, lagt sammen til én linje pr. spiller.