FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Dorian Hanza

Viborg FF · Centre Forward

40
Kampe
2296
Minutter
7
Mål
2
Assists
6.80
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjyllandvs8047830.750.171.093.07
2Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
3Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.55
4Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.07
5Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
6Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs478380.640.110.971.93
7Orri ÓskarssonFC Københavnvs3321040.640.170.983.12
8William MartinOdense BK162840.630.632.851.90
9Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs5335860.630.250.803.09
10Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.86
11Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.49
12Conrad HarderNordsjællandvs3011790.610.230.845.04
13Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.21
14Luca KjerrumgaardOdense BKvs156010.600.000.453.44
15Diogo GonçalvesFC København2413720.590.131.253.21
16Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
17Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.44
18Janni SerraAGFvs4713890.580.061.232.33
19German OnugkhaFC Københavnvs6144620.560.060.633.03
20Benjamin NygrenNordsjælland5033600.560.081.502.65
21Milan IloskiNordsjællandvs173270.550.001.385.50
22Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.13
23Alfreð FinnbogasonLyngby Boldklubvs43320.540.270.812.17
24Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.28
25Osaze De RosarioSønderjyske Fodboldvs43490.520.261.033.35

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.