FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jona Niemiec

Odense BK · Centre Forward

25
Kampe
949
Minutter
5
Mål
2
Assists
6.69
Rating
Mål0.47 · 78. percentil · nr. 9 af 37Assists0.19 · 67. percentil · nr. 13 af 37Shots2.85 · 69. percentil · nr. 12 af 37Shot accuracy40% · 50. percentil · nr. 13 af 27Key passes0.66 · 19. percentil · nr. 30 af 37Big chances created0.19 · 44. percentil · nr. 21 af 37Successful dribbles1.42 · 83. percentil · nr. 7 af 37Aerials won1.23 · 33. percentil · nr. 25 af 37Duels won40% · 44. percentil · nr. 19 af 33Ball recoveries2.18 · 39. percentil · nr. 23 af 37MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Jona Niemiec
  • Mål78. percentil · nr. 9 af 37
    0.47
  • Assists67. percentil · nr. 13 af 37
    0.19
  • Shots69. percentil · nr. 12 af 37
    2.85
  • Shot accuracy50. percentil · nr. 13 af 27
    40%
  • Key passes19. percentil · nr. 30 af 37
    0.66
  • Big chances created44. percentil · nr. 21 af 37
    0.19
  • Successful dribbles83. percentil · nr. 7 af 37
    1.42
  • Aerials won33. percentil · nr. 25 af 37
    1.23
  • Duels won44. percentil · nr. 19 af 33
    40%
  • Ball recoveries39. percentil · nr. 23 af 37
    2.18

Percentil blandt 37 angribere med mindst 270 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjællandvs204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
4William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
5Valdemar ByskovFC Midtjylland2810960.570.252.382.4643%7.47
6Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
7Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
8Janni SerraAGFvs205190.520.001.212.2546%2.77
9Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
10Anders JacobsenVejle Boldklubvs83690.490.241.221.46–2.20
11Florian DanhoRanders FCvs83690.490.000.005.1238%1.46
12Michael GregoritschBrøndby IFvs113700.490.241.462.92–2.92
13Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3126070.480.242.042.3540%2.11
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
17Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
18Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
19Viktor DadasonFC Københavnvs176220.430.141.592.3240%2.32
20Viktor ClaessonFC Københavnvs2912600.430.071.072.5742%2.36
21Ibrahim AdelNordsjælland116310.430.140.294.2838%3.00
22Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.9049%4.59
23Wahid FaghirVejle Boldklubvs154300.420.000.212.5144%1.88
24Cyril EdudziRanders FC84310.420.001.042.0935%3.13
25Alexander LindNordsjællandvs1813160.410.211.232.6045%1.37

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.