FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Denil Castillo

FC Midtjylland · Central Midfield

34
Kampe
1402
Minutter
2
Mål
0
Assists
6.75
Rating
Mål0.13 · 67. percentil · nr. 29 af 87Assists0.00 · 0. percentil · nr. 59 af 87Key passes0.64 · 23. percentil · nr. 67 af 87Passes in final third3.34 · 13. percentil · nr. 76 af 87Pass accuracy84% · 45. percentil · nr. 43 af 77Possession lost9.82 · 74. percentil · nr. 23 af 87Ball recoveries3.92 · 27. percentil · nr. 64 af 87Tackles won0.71 · 8. percentil · nr. 80 af 87Interceptions1.09 · 48. percentil · nr. 46 af 87Duels won52% · 47. percentil · nr. 41 af 76MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Denil Castillo
  • Mål67. percentil · nr. 29 af 87
    0.13
  • Assists0. percentil · nr. 59 af 87
    0.00
  • Key passes23. percentil · nr. 67 af 87
    0.64
  • Passes in final third13. percentil · nr. 76 af 87
    3.34
  • Pass accuracy45. percentil · nr. 43 af 77
    84%
  • Possession lostlavere er bedre74. percentil · nr. 23 af 87
    9.82
  • Ball recoveries27. percentil · nr. 64 af 87
    3.92
  • Tackles won8. percentil · nr. 80 af 87
    0.71
  • Interceptions48. percentil · nr. 46 af 87
    1.09
  • Duels won47. percentil · nr. 41 af 76
    52%

Percentil blandt 87 centrale midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Janni SerraAGF84120.870.001.973.28–1.31
3Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
4Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
5Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
6Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
7Hjalte Boe RasmussenNordsjælland103940.690.231.143.20–2.74
8Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
9Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
10Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
11Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
12Jakob BondeHorsensvs94470.600.001.212.21–2.82
13Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
14Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29–2.06
15Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
16German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
17FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
18Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
19Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
20Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
21Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
22Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
23Oskar FengerBrøndby IF93620.500.250.251.24–1.49
24Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
25Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.