FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jonatan Lindekilde

Fredericia · Central Midfield

17
Kampe
985
Minutter
5
Mål
2
Assists
6.87
Rating
Mål0.46 · 100. percentil · nr. 1 af 92Assists0.18 · 85. percentil · nr. 15 af 92Key passes0.73 · 31. percentil · nr. 64 af 92Passes in final third2.83 · 3. percentil · nr. 89 af 92Pass accuracy78% · 13. percentil · nr. 78 af 89Possession lost12.88 · 27. percentil · nr. 67 af 92Ball recoveries3.65 · 16. percentil · nr. 77 af 92Tackles won0.27 · 0. percentil · nr. 92 af 92Interceptions0.91 · 30. percentil · nr. 65 af 92Duels won43% · 13. percentil · nr. 78 af 89MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Jonatan Lindekilde
  • Mål100. percentil · nr. 1 af 92
    0.46
  • Assists85. percentil · nr. 15 af 92
    0.18
  • Key passes31. percentil · nr. 64 af 92
    0.73
  • Passes in final third3. percentil · nr. 89 af 92
    2.83
  • Pass accuracy13. percentil · nr. 78 af 89
    78%
  • Possession lostlavere er bedre27. percentil · nr. 67 af 92
    12.88
  • Ball recoveries16. percentil · nr. 77 af 92
    3.65
  • Tackles won0. percentil · nr. 92 af 92
    0.27
  • Interceptions30. percentil · nr. 65 af 92
    0.91
  • Duels won13. percentil · nr. 78 af 89
    43%

Percentil blandt 92 centrale midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IF437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
7Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
8William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
9Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
10German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
11Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50–2.48
12Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
13Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
14Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
15Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
16Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
17Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
18Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
19Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
20Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
21Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
22Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
23Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
24Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
25Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.