FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Franculino

FC Midtjylland · Centre Forward

52
Kampe
3084
Minutter
29
Mål
6
Assists
7.06
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Levy NeneNordsjællandvs215190.870.351.734.51
2FranculinoFC Midtjylland5230840.850.181.082.95
3Conrad HarderNordsjællandvs235920.760.000.765.32
4Tobias AnkerAGF133760.720.000.000.96
5Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.55
6Benjamin NygrenNordsjælland208050.670.111.012.12
7Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
8William MartinOdense BK162840.630.632.851.90
9Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.86
10Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.21
11Luca KjerrumgaardOdense BKvs156010.600.000.453.44
12Oliver RossSilkeborg IF2310570.600.171.192.64
13Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
14Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.44
15Janni SerraAGFvs4713890.580.061.232.33
16Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
17Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.42
18German OnugkhaFC Københavnvs3224140.560.070.632.68
19Orri ÓskarssonFC Københavnvs2716250.550.221.112.94
20Alfreð FinnbogasonLyngby Boldklubvs43320.540.270.812.17
21Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
22Yuito SuzukiBrøndby IFvs2615220.530.411.242.31
23Valdemar ByskovFC Midtjylland3713680.530.332.302.57
24Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.28
25Osaze De RosarioSønderjyske Fodboldvs43490.520.261.033.35

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.