FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Friday Etim

FC Midtjylland · Centre Forward

25
Kampe
1851
Minutter
10
Mål
4
Assists
7.12
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC København76070.890.442.673.86
2FranculinoFC Midtjyllandvs8047830.750.171.093.07
3Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
4Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.55
5Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.07
6Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
7Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs478380.640.110.971.93
8William MartinOdense BK162840.630.632.851.90
9Diogo GonçalvesFC København3821600.630.131.463.42
10Orri ÓskarssonFC Københavnvs3821730.620.170.993.02
11Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.86
12Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.49
13Conrad HarderNordsjællandvs3111820.610.230.845.10
14Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.21
15Gustav IsaksenFC Midtjylland3426940.600.171.873.31
16Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
17Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.44
18Janni SerraAGFvs4713890.580.061.232.33
19Luca KjerrumgaardOdense BKvs206340.570.000.573.41
20German OnugkhaFC Københavnvs6144620.560.060.633.03
21Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs8451120.560.250.953.10
22Jelle DuinVejle Boldklubvs246430.560.000.842.10
23Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
24Milan IloskiNordsjællandvs173270.550.001.385.50
25Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.13

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.