FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Valdemar Byskov

FC Midtjylland · Central Midfield

54
Kampe
2215
Minutter
10
Mål
7
Assists
7.04
Rating
Mål0.41 · 97. percentil · nr. 4 af 103Assists0.28 · 96. percentil · nr. 5 af 103Key passes2.15 · 97. percentil · nr. 4 af 103Passes in final third7.19 · 69. percentil · nr. 33 af 103Pass accuracy83% · 40. percentil · nr. 59 af 97Possession lost15.60 · 10. percentil · nr. 93 af 103Ball recoveries6.70 · 94. percentil · nr. 7 af 103Tackles won1.14 · 35. percentil · nr. 67 af 103Interceptions0.89 · 32. percentil · nr. 70 af 103Duels won48% · 34. percentil · nr. 64 af 97MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Valdemar Byskov
  • Mål97. percentil · nr. 4 af 103
    0.41
  • Assists96. percentil · nr. 5 af 103
    0.28
  • Key passes97. percentil · nr. 4 af 103
    2.15
  • Passes in final third69. percentil · nr. 33 af 103
    7.19
  • Pass accuracy40. percentil · nr. 59 af 97
    83%
  • Possession lostlavere er bedre10. percentil · nr. 93 af 103
    15.60
  • Ball recoveries94. percentil · nr. 7 af 103
    6.70
  • Tackles won35. percentil · nr. 67 af 103
    1.14
  • Interceptions32. percentil · nr. 70 af 103
    0.89
  • Duels won34. percentil · nr. 64 af 97
    48%

Percentil blandt 103 centrale midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
5Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
6Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
7Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.9344%2.58
8Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
9William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
10Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.8639%2.48
11Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
12Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
13Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
14Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
15Jakob BondeHorsensvs124630.580.001.172.14–2.72
16German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
17Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50–2.48
18Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
19Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
20Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
21Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
22Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
23Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
24Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
25Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.