FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Viktor Dadason

FC København · Centre Forward

24
Kampe
958
Minutter
4
Mål
1
Assists
6.81
Rating
Mål0.38 · 53. percentil · nr. 33 af 71Assists0.09 · 41. percentil · nr. 42 af 71Shots2.63 · 56. percentil · nr. 32 af 71Shot accuracy43% · 73. percentil · nr. 15 af 53Key passes1.50 · 83. percentil · nr. 13 af 71Big chances created0.00 · 0. percentil · nr. 59 af 71Successful dribbles0.66 · 39. percentil · nr. 44 af 71Aerials won3.19 · 79. percentil · nr. 16 af 71Duels won43% · 59. percentil · nr. 26 af 62Ball recoveries2.82 · 59. percentil · nr. 30 af 71MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Viktor Dadason
  • Mål53. percentil · nr. 33 af 71
    0.38
  • Assists41. percentil · nr. 42 af 71
    0.09
  • Shots56. percentil · nr. 32 af 71
    2.63
  • Shot accuracy73. percentil · nr. 15 af 53
    43%
  • Key passes83. percentil · nr. 13 af 71
    1.50
  • Big chances created0. percentil · nr. 59 af 71
    0.00
  • Successful dribbles39. percentil · nr. 44 af 71
    0.66
  • Aerials won79. percentil · nr. 16 af 71
    3.19
  • Duels won59. percentil · nr. 26 af 62
    43%
  • Ball recoveries59. percentil · nr. 30 af 71
    2.82

Percentil blandt 71 angribere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjyllandvs5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.5548%1.86
5Janni SerraAGFvs289310.680.001.552.7150%2.13
6Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.0735%2.16
7Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs478380.640.110.971.9344%2.58
8Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs62830.640.000.953.50–4.13
9William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
10Julius EmefileFC Midtjylland112900.620.002.481.8639%2.48
11Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
12Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
13Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
14Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.4444%3.05
15Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
16German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
17Milan IloskiNordsjællandvs173270.550.001.385.50–2.48
18Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
19Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
20Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
21Osaze De RosarioSønderjyske Fodboldvs43490.520.261.033.3534%3.09
22Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
23Patrick MortensenBrøndby IFvs7152890.510.000.712.3345%1.43
24Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
25Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.