FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Stanley Iheanacho

FC Midtjylland · Right Wing

9
Kampe
449
Minutter
3
Mål
1
Assists
6.84
Rating
Mål0.60 · 97. percentil · nr. 3 af 72Assists0.20 · 68. percentil · nr. 24 af 72Shots3.21 · 93. percentil · nr. 6 af 72Key passes0.60 · 3. percentil · nr. 70 af 72Big chances created0.20 · 28. percentil · nr. 52 af 72Accurate crosses0.40 · 28. percentil · nr. 52 af 72Passes in final third1.20 · 7. percentil · nr. 67 af 72Successful dribbles0.40 · 4. percentil · nr. 69 af 72Duels won42% · 51. percentil · nr. 34 af 68Ball recoveries3.41 · 38. percentil · nr. 45 af 72MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Stanley Iheanacho
  • Mål97. percentil · nr. 3 af 72
    0.60
  • Assists68. percentil · nr. 24 af 72
    0.20
  • Shots93. percentil · nr. 6 af 72
    3.21
  • Key passes3. percentil · nr. 70 af 72
    0.60
  • Big chances created28. percentil · nr. 52 af 72
    0.20
  • Accurate crosses28. percentil · nr. 52 af 72
    0.40
  • Passes in final third7. percentil · nr. 67 af 72
    1.20
  • Successful dribbles4. percentil · nr. 69 af 72
    0.40
  • Duels won51. percentil · nr. 34 af 68
    42%
  • Ball recoveries38. percentil · nr. 45 af 72
    3.41

Percentil blandt 72 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Janni SerraAGF84120.870.001.973.28–1.31
3Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
4Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
5Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
6Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
7Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs103940.690.231.143.20–2.74
8Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.4440%2.56
9Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
10Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
11Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
12Jakob BondeHorsens94470.600.001.212.21–2.82
13Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.2142%3.41
14Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29–2.06
15Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
16German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
17FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
18Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
19Jordan LarssonFC Københavnvs2413800.520.201.702.0243%2.48
20Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
21Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
22Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
23Oskar FengerBrøndby IF93620.500.250.251.24–1.49
24Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
25Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.