FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Ola Solbakken

Nordsjælland · Right Wing

18
Kampe
1184
Minutter
6
Mål
1
Assists
7.04
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
2FranculinoFC Midtjylland8047830.750.171.093.07
3Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
4Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.55
5Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.07
6Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
7Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.93
8William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90
9Diogo GonçalvesFC Københavnvs3821600.630.131.463.42
10Orri ÓskarssonFC København3821730.620.170.993.02
11Julius EmefileFC Midtjyllandvs112900.620.002.481.86
12Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.49
13Conrad HarderNordsjælland3111820.610.230.845.10
14Stanley IheanachoFC Midtjyllandvs94490.600.200.603.21
15Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3426940.600.171.873.31
16Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.78
17Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
18Janni SerraAGF4713890.580.061.232.33
19Luca KjerrumgaardOdense BK206340.570.000.573.41
20German OnugkhaFC København6144620.560.060.633.03
21Mathias KvistgaardenBrøndby IF8451120.560.250.953.10
22Jelle DuinVejle Boldklub246430.560.000.842.10
23Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
24Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50
25Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.13

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.