FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Callum McCowatt

AGF · Attacking Midfield

66
Kampe
4384
Minutter
20
Mål
10
Assists
7.20
Rating
Mål0.41 · 85. percentil · nr. 14 af 85Assists0.21 · 74. percentil · nr. 23 af 85Shots2.96 · 86. percentil · nr. 13 af 85Key passes1.42 · 60. percentil · nr. 35 af 85Big chances created0.35 · 69. percentil · nr. 27 af 85Accurate crosses0.62 · 52. percentil · nr. 41 af 85Passes in final third6.69 · 98. percentil · nr. 3 af 85Successful dribbles1.35 · 56. percentil · nr. 38 af 85Duels won47% · 74. percentil · nr. 22 af 82Ball recoveries4.19 · 70. percentil · nr. 26 af 85MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Callum McCowatt
  • Mål85. percentil · nr. 14 af 85
    0.41
  • Assists74. percentil · nr. 23 af 85
    0.21
  • Shots86. percentil · nr. 13 af 85
    2.96
  • Key passes60. percentil · nr. 35 af 85
    1.42
  • Big chances created69. percentil · nr. 27 af 85
    0.35
  • Accurate crosses52. percentil · nr. 41 af 85
    0.62
  • Passes in final third98. percentil · nr. 3 af 85
    6.69
  • Successful dribbles56. percentil · nr. 38 af 85
    1.35
  • Duels won74. percentil · nr. 22 af 82
    47%
  • Ball recoveries70. percentil · nr. 26 af 85
    4.19

Percentil blandt 85 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Mohamed SankohRanders FC93880.700.000.702.5548%1.86
5Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
6Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
7Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.9344%2.58
8Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
9William MartinOdense BKvs162840.630.632.851.90–4.12
10Julius EmefileFC Midtjyllandvs112900.620.002.481.8639%2.48
11Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
12Stanley IheanachoFC Midtjyllandvs94490.600.200.603.2142%3.41
13Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
14Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
15Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
16German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
17Milan IloskiNordsjælland173270.550.001.385.50–2.48
18Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
19Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
20Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
21Osaze De RosarioSønderjyske Fodbold43490.520.261.033.3534%3.09
22Jordan LarssonFC Københavnvs5636720.510.272.032.4542%3.19
23Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
24Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
25Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.