FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Patrick Mortensen

AGF · Centre Forward

128
Kampe
10557
Minutter
58
Mål
5
Assists
7.11
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC København76070.890.442.673.86
2FranculinoFC Midtjyllandvs7645130.780.181.083.17
3Levy NeneNordsjællandvs4010190.710.261.413.89
4Tobias AnkerAGF153870.700.000.000.93
5Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs437790.690.121.041.96
6Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.81
7Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
8William MartinOdense BK162840.630.632.851.90
9Diogo GonçalvesFC København3821600.630.131.463.42
10Orri ÓskarssonFC Københavnvs3821730.620.170.993.02
11Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.49
12Conrad HarderNordsjællandvs3111820.610.230.845.10
13Gustav IsaksenFC Midtjylland3426940.600.171.873.31
14Luca KjerrumgaardOdense BKvs206340.570.000.573.41
15German OnugkhaFC Københavnvs6144620.560.060.633.03
16Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs8451120.560.250.953.10
17Jelle DuinVejle Boldklubvs246430.560.000.842.10
18Emiliano MarcondesNordsjælland84850.560.371.484.08
19Milan IloskiNordsjællandvs173270.550.001.385.50
20Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.13
21Wahid FaghirVejle Boldklubvs329850.550.090.553.11
22Ernest NuamahNordsjælland3428010.550.161.192.70
23Petur KnudsenLyngby Boldklubvs93380.530.001.072.66
24Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
25Andreas SchjelderupNordsjælland4332370.530.171.582.64

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.