FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mikkel Duelund

Vejle Boldklub · Midfielder

25
Kampe
1564
Minutter
8
Mål
1
Assists
6.97
Rating
Mål0.46 · 98. percentil · nr. 2 af 64Assists0.06 · 32. percentil · nr. 44 af 64Key passes0.81 · 37. percentil · nr. 41 af 64Passes in final third3.11 · 10. percentil · nr. 58 af 64Pass accuracy76% · 6. percentil · nr. 59 af 63Possession lost11.28 · 59. percentil · nr. 27 af 64Ball recoveries3.68 · 13. percentil · nr. 55 af 64Tackles won1.15 · 43. percentil · nr. 37 af 64Interceptions0.52 · 3. percentil · nr. 62 af 64Duels won48% · 34. percentil · nr. 39 af 59MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Mikkel Duelund
  • Mål98. percentil · nr. 2 af 64
    0.46
  • Assists32. percentil · nr. 44 af 64
    0.06
  • Key passes37. percentil · nr. 41 af 64
    0.81
  • Passes in final third10. percentil · nr. 58 af 64
    3.11
  • Pass accuracy6. percentil · nr. 59 af 63
    76%
  • Possession lostlavere er bedre59. percentil · nr. 27 af 64
    11.28
  • Ball recoveries13. percentil · nr. 55 af 64
    3.68
  • Tackles won43. percentil · nr. 37 af 64
    1.15
  • Interceptions3. percentil · nr. 62 af 64
    0.52
  • Duels won34. percentil · nr. 39 af 59
    48%

Percentil blandt 64 centrale midtbanespillere med mindst 270 minutter i sæson 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2113431.140.201.142.8839%2.95
2Levy NeneNordsjælland204550.990.401.584.1531%2.18
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
4William MartinOdense BK162840.630.632.851.90–4.12
5Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs2810960.570.252.382.4643%7.47
6Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
7Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
8Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
9Jordan LarssonFC København3222920.510.312.242.7142%3.61
10Anders JacobsenVejle Boldklub83690.490.241.221.46–2.20
11Florian DanhoRanders FC83690.490.000.005.1238%1.46
12Michael GregoritschBrøndby IF113700.490.241.462.92–2.92
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
17Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
18Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
19Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32
20Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
21Ibrahim AdelNordsjælland116310.430.140.294.2838%3.00
22Sofus JohannesenFredericiavs2212740.420.140.992.9049%4.59
23Wahid FaghirVejle Boldklub154300.420.000.212.5144%1.88
24Cyril EdudziRanders FC84310.420.001.042.0935%3.13
25Alexander LindNordsjælland1813160.410.211.232.6045%1.37

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2025/26.