FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Frederik Gytkjaer

Lyngby Boldklub · Centre Forward

37
Kampe
2082
Minutter
6
Mål
3
Assists
6.93
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Oliver RossSilkeborg IF106370.850.141.412.83
2Conrad HarderNordsjællandvs235920.760.000.765.32
3Friday EtimFC Midtjyllandvs106100.740.441.183.39
4Tobias AnkerAGF133760.720.000.000.96
5Mohamed SankohRanders FCvs93880.700.000.702.55
6Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.67
7Hjalte Boe RasmussenNordsjælland103940.690.231.143.20
8Benjamin NygrenNordsjælland208050.670.111.012.12
9Jakob VesterViborg FF112710.660.000.661.33
10Mohammed FuseiniRanders FCvs1612330.660.071.094.45
11Janni SerraAGFvs278700.620.101.242.38
12FranculinoFC Midtjyllandvs3117410.620.161.033.00
13Stanley IheanachoFC Midtjylland94490.600.200.603.21
14Luca KjerrumgaardOdense BKvs156010.600.000.453.44
15Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
16Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
17German OnugkhaVejle Boldklubvs3124050.560.070.642.66
18Orri ÓskarssonFC Københavnvs2716250.550.221.112.94
19Alfreð FinnbogasonLyngby Boldklubvs43320.540.270.812.17
20Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
21Yuito SuzukiBrøndby IFvs2615220.530.411.242.31
22Alexander LindNordsjællandvs3622100.530.161.142.08
23Osaze De RosarioSønderjyske Fodboldvs43490.520.261.033.35
24Mohamed ElyounoussiFC Københavnvs3930210.510.211.582.98
25Malik AbubakariLyngby Boldklubvs143580.500.000.504.78

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.