FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Frederik Gytkjaer

Lyngby Boldklub · Centre Forward

27
Kampe
1442
Minutter
8
Mål
2
Assists
6.89
Rating
Mål0.50 · 72. percentil · nr. 11 af 37Assists0.12 · 44. percentil · nr. 21 af 37Shots1.93 · 14. percentil · nr. 32 af 37Shot accuracy39% · 54. percentil · nr. 14 af 29Key passes0.87 · 31. percentil · nr. 26 af 37Big chances created0.37 · 72. percentil · nr. 11 af 37Successful dribbles0.25 · 22. percentil · nr. 29 af 37Aerials won1.50 · 44. percentil · nr. 21 af 37Duels won33% · 9. percentil · nr. 30 af 33Ball recoveries2.50 · 50. percentil · nr. 19 af 37MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Frederik Gytkjaer
  • Mål72. percentil · nr. 11 af 37
    0.50
  • Assists44. percentil · nr. 21 af 37
    0.12
  • Shots14. percentil · nr. 32 af 37
    1.93
  • Shot accuracy54. percentil · nr. 14 af 29
    39%
  • Key passes31. percentil · nr. 26 af 37
    0.87
  • Big chances created72. percentil · nr. 11 af 37
    0.37
  • Successful dribbles22. percentil · nr. 29 af 37
    0.25
  • Aerials won44. percentil · nr. 21 af 37
    1.50
  • Duels won9. percentil · nr. 30 af 33
    33%
  • Ball recoveries50. percentil · nr. 19 af 37
    2.50

Percentil blandt 37 angribere med mindst 270 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IFvs284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC Københavnvs64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGFvs3227130.660.000.602.3243%1.66
6Ola BrynhildsenFC Midtjyllandvs62830.640.000.953.50–4.13
7Adam BuksaFC Midtjyllandvs2417020.630.050.793.6048%1.69
8Milan IloskiNordsjællandvs163060.590.001.475.29–2.06
9FranculinoFC Midtjyllandvs2816990.580.161.113.2834%2.97
10German OnugkhaVejle Boldklubvs2920480.570.040.623.4349%1.27
11Jordan LarssonFC København2313110.550.141.722.1343%2.47
12Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
13Frederik LauenborgRanders FC163450.520.000.521.04–6.26
14Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3326780.500.131.712.8639%2.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
17Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
18Nicklas HeleniusAalborg BKvs165640.480.480.801.7652%3.03
19Levy NeneNordsjællandvs205640.480.161.283.6738%1.91
20Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
21Charly NouckViborg FF265800.470.161.093.2641%4.03
22Conrad HarderNordsjællandvs75870.460.460.924.7541%3.37
23Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
24Mohamed TouréRanders FCvs2814120.450.191.152.3638%2.68
25Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.