FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Pantelis Hatzidiakos

FC København · Centre Back

24
Kampe
2154
Minutter
1
Mål
2
Assists
7.16
Rating
Mål0.04 · 60. percentil · nr. 23 af 56Assists0.08 · 80. percentil · nr. 12 af 56Pass accuracy91% · 76. percentil · nr. 13 af 51Long balls won3.80 · 56. percentil · nr. 25 af 56Tackles won0.92 · 56. percentil · nr. 25 af 56Interceptions0.92 · 18. percentil · nr. 46 af 56Clearances4.89 · 55. percentil · nr. 26 af 56Aerials won1.38 · 20. percentil · nr. 45 af 56Duels won64% · 89. percentil · nr. 6 af 46Dribbled past0.21 · 89. percentil · nr. 7 af 56MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Pantelis Hatzidiakos
  • Mål60. percentil · nr. 23 af 56
    0.04
  • Assists80. percentil · nr. 12 af 56
    0.08
  • Pass accuracy76. percentil · nr. 13 af 51
    91%
  • Long balls won56. percentil · nr. 25 af 56
    3.80
  • Tackles won56. percentil · nr. 25 af 56
    0.92
  • Interceptions18. percentil · nr. 46 af 56
    0.92
  • Clearances55. percentil · nr. 26 af 56
    4.89
  • Aerials won20. percentil · nr. 45 af 56
    1.38
  • Duels won89. percentil · nr. 6 af 46
    64%
  • Dribbled pastlavere er bedre89. percentil · nr. 7 af 56
    0.21

Percentil blandt 56 midterforsvarere med mindst 270 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IF284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
6Ola BrynhildsenFC Midtjylland62830.640.000.953.50–4.13
7Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
8Milan IloskiNordsjælland163060.590.001.475.29–2.06
9FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
10German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
11Jordan LarssonFC København2313110.550.141.722.1343%2.47
12Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
13Frederik LauenborgRanders FC163450.520.000.521.04–6.26
14Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
17Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
18Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
19Levy NeneNordsjælland205640.480.161.283.6738%1.91
20Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
21Charly NouckViborg FF265800.470.161.093.2641%4.03
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
24Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
25Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.