FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Stefán Teitur Thórdarson

Silkeborg IF · Central Midfield

28
Kampe
1761
Minutter
9
Mål
1
Assists
7.17
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Oliver RossSilkeborg IF106370.850.141.412.83
2Conrad HarderNordsjælland235920.760.000.765.32
3Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.39
4Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.67
5Benjamin NygrenNordsjælland208050.670.111.012.12
6Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
7Janni SerraAGF278700.620.101.242.38
8FranculinoFC Midtjylland3117410.620.161.033.00
9Luca KjerrumgaardOdense BK156010.600.000.453.44
10Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.78
11Diogo GonçalvesFC København2212480.580.141.303.32
12German OnugkhaVejle Boldklub3124050.560.070.642.66
13Orri ÓskarssonFC København2716250.550.221.112.94
14Roony BardghjiFC København2311760.540.002.072.53
15Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
16Alexander LindNordsjælland3622100.530.161.142.08
17Mohamed ElyounoussiFC København3930210.510.211.582.98
18Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
19Darío OsorioFC Midtjylland2816910.480.211.382.93
20Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodboldvs97680.470.000.702.58
21Mathias KvistgaardenBrøndby IF2415620.460.290.752.42
22Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IF2817610.460.050.872.56
23Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.31
24Nicolai VallysBrøndby IF3127060.430.271.301.80
25Marcus IngvartsenNordsjælland2819030.430.140.992.65

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.