FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Kristall Máni Ingason

Sønderjyske Fodbold · Attacking Midfield

20
Kampe
1407
Minutter
1
Mål
1
Assists
6.79
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Alexander SimmelhackSilkeborg IF284760.950.190.952.46
2Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
3Orri ÓskarssonFC København115480.820.000.663.28
4Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
5Diogo GonçalvesFC Københavnvs169120.690.101.683.55
6Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.44
7Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
8Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
9Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.60
10Mathias KvistgaardenBrøndby IF6035500.610.231.043.40
11Patrick MortensenAGF6455170.590.020.722.20
12FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.28
13German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.43
14Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2820610.570.040.612.66
15Jay-Roy GrotViborg FF1714400.560.130.882.44
16Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
17Jordan LarssonFC Københavnvs3519460.550.091.482.31
18Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
19Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
20Tonni AdamsenSilkeborg IF6243250.520.101.603.06
21Benjamin NygrenNordsjællandvs6233120.490.081.582.77
22Oscar SchwartauBrøndby IFvs307380.490.000.611.83
23Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
24Levy NeneNordsjælland205640.480.161.283.67
25Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs4021390.460.211.222.40

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23 og 2024/25, lagt sammen til én linje pr. spiller.