FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Simen Bolkan Nordli

Randers FC · Left Wing

32
Kampe
2524
Minutter
14
Mål
13
Assists
7.51
Rating
Mål0.50 · 93. percentil · nr. 4 af 45Assists0.46 · 95. percentil · nr. 3 af 45Shots2.35 · 61. percentil · nr. 18 af 45Key passes2.75 · 98. percentil · nr. 2 af 45Big chances created0.53 · 84. percentil · nr. 8 af 45Accurate crosses1.89 · 95. percentil · nr. 3 af 45Passes in final third3.74 · 70. percentil · nr. 14 af 45Successful dribbles0.93 · 36. percentil · nr. 29 af 45Duels won40% · 19. percentil · nr. 36 af 44Ball recoveries3.32 · 45. percentil · nr. 25 af 45MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Simen Bolkan Nordli
  • Mål93. percentil · nr. 4 af 45
    0.50
  • Assists95. percentil · nr. 3 af 45
    0.46
  • Shots61. percentil · nr. 18 af 45
    2.35
  • Key passes98. percentil · nr. 2 af 45
    2.75
  • Big chances created84. percentil · nr. 8 af 45
    0.53
  • Accurate crosses95. percentil · nr. 3 af 45
    1.89
  • Passes in final third70. percentil · nr. 14 af 45
    3.74
  • Successful dribbles36. percentil · nr. 29 af 45
    0.93
  • Duels won19. percentil · nr. 36 af 44
    40%
  • Ball recoveries45. percentil · nr. 25 af 45
    3.32

Percentil blandt 45 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Alexander SimmelhackSilkeborg IF284760.950.190.952.4641%2.46
2Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Yonis NjohViborg FFvs148100.670.000.782.4440%2.56
5Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
8German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
9Jordan LarssonFC Københavnvs2313110.550.141.722.1343%2.47
10Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
11Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
12Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
13Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
14Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs2620660.480.221.132.4041%3.18
15Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
16Levy NeneNordsjælland205640.480.161.283.6738%1.91
17Younes BakizSilkeborg IFvs2518990.470.331.092.7549%2.32
18Charly NouckViborg FFvs265800.470.161.093.2641%4.03
19Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
20Mads AggerSønderjyske Fodboldvs2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Norman CampbellRanders FCvs2814870.420.061.212.1840%3.99
23I. DjantouSønderjyske Fodbold308650.420.000.731.7741%1.66
24Callum McCowattSilkeborg IFvs2512980.420.211.323.3341%3.74
25Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.