FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Birger Meling

FC København · Left Back

27
Kampe
1337
Minutter
0
Mål
0
Assists
6.78
Rating
Mål0.00 · 0. percentil · nr. 37 af 52Assists0.00 · 0. percentil · nr. 43 af 52Key passes0.94 · 35. percentil · nr. 34 af 52Accurate crosses0.54 · 31. percentil · nr. 36 af 52Passes in final third6.87 · 80. percentil · nr. 11 af 52Successful dribbles0.34 · 18. percentil · nr. 43 af 52Tackles won2.09 · 92. percentil · nr. 5 af 52Interceptions1.08 · 47. percentil · nr. 28 af 52Duels won55% · 63. percentil · nr. 19 af 49Dribbled past0.94 · 25. percentil · nr. 39 af 52MålAssistsKey passesAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesTackles wonInterceptionsDuels wonDribbled past ↓
Birger Meling
  • Mål0. percentil · nr. 37 af 52
    0.00
  • Assists0. percentil · nr. 43 af 52
    0.00
  • Key passes35. percentil · nr. 34 af 52
    0.94
  • Accurate crosses31. percentil · nr. 36 af 52
    0.54
  • Passes in final third80. percentil · nr. 11 af 52
    6.87
  • Successful dribbles18. percentil · nr. 43 af 52
    0.34
  • Tackles won92. percentil · nr. 5 af 52
    2.09
  • Interceptions47. percentil · nr. 28 af 52
    1.08
  • Duels won63. percentil · nr. 19 af 49
    55%
  • Dribbled pastlavere er bedre25. percentil · nr. 39 af 52
    0.94

Percentil blandt 52 backer med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
5Alexander SimmelhackSilkeborg IF437790.690.121.041.9643%2.31
6Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
7Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
8German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
9Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
10Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
11Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
12Agon MucolliFredericia166870.520.131.703.2842%2.62
13Janni SerraAGF205190.520.001.212.2546%2.77
14Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
16Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
17Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
18Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
19Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
20Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
21Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
22Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
24Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
25Viktor DadasonFC København176220.430.141.592.3240%2.32

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.