FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Diogo Gonçalves

FC København · Left Wing

36
Kampe
2036
Minutter
14
Mål
3
Assists
7.27
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
2Conrad HarderNordsjælland245950.760.000.765.45
3FranculinoFC Midtjylland2714710.670.180.983.30
4Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
5Wahid FaghirNordsjælland175550.650.160.813.57
6Diogo GonçalvesFC København3620360.620.131.503.49
7Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3426940.600.171.873.31
8Darío OsorioFC Midtjyllandvs2312410.580.150.943.05
9Luca KjerrumgaardOdense BK206340.570.000.573.41
10Jay-Roy GrotViborg FF1714400.560.130.882.44
11German OnugkhaVejle Boldklub3124050.560.070.642.66
12Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
13Alexander LindSilkeborg IF4219490.550.140.972.12
14Ernest NuamahNordsjællandvs3428010.550.161.192.70
15Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
16Orri ÓskarssonFC København3216940.530.211.122.82
17Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
18Andreas SchjelderupNordsjællandvs4332370.530.171.582.64
19Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
20Benjamin NygrenNordsjællandvs5215620.520.121.152.36
21Roony BardghjiFC Københavnvs4317830.500.052.123.08
22Ohi OmoijuanfoBrøndby IF5541160.500.040.722.41
23Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
24Oscar SchwartauBrøndby IFvs407630.470.000.711.77
25Patrick MortensenAGF6455370.470.080.852.10

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23 og 2023/24, lagt sammen til én linje pr. spiller.