FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Felix Beijmo

FC København · Centre Back

41
Kampe
3437
Minutter
3
Mål
5
Assists
7.04
Rating
Mål0.08 · 68. percentil · nr. 21 af 64Assists0.13 · 92. percentil · nr. 6 af 64Pass accuracy83% · 13. percentil · nr. 56 af 64Long balls won2.83 · 35. percentil · nr. 42 af 64Tackles won0.76 · 37. percentil · nr. 41 af 64Interceptions0.86 · 17. percentil · nr. 53 af 64Clearances2.64 · 3. percentil · nr. 62 af 64Aerials won0.73 · 5. percentil · nr. 61 af 64Duels won50% · 14. percentil · nr. 48 af 57Dribbled past0.50 · 33. percentil · nr. 43 af 64MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Felix Beijmo
  • Mål68. percentil · nr. 21 af 64
    0.08
  • Assists92. percentil · nr. 6 af 64
    0.13
  • Pass accuracy13. percentil · nr. 56 af 64
    83%
  • Long balls won35. percentil · nr. 42 af 64
    2.83
  • Tackles won37. percentil · nr. 41 af 64
    0.76
  • Interceptions17. percentil · nr. 53 af 64
    0.86
  • Clearances3. percentil · nr. 62 af 64
    2.64
  • Aerials won5. percentil · nr. 61 af 64
    0.73
  • Duels won14. percentil · nr. 48 af 57
    50%
  • Dribbled pastlavere er bedre33. percentil · nr. 43 af 64
    0.50

Percentil blandt 64 midterforsvarere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Orri ÓskarssonFC København64790.940.000.563.76–0.75
2Alexander SimmelhackSilkeborg IF325350.840.170.842.3643%2.86
3Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
4Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
5Yonis NjohViborg FF148100.670.000.782.4440%2.56
6Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
7Patrick MortensenBrøndby IF3929820.630.000.542.4444%1.57
8Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
9German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
10FranculinoFC Midtjylland3219690.550.141.143.0233%3.11
11Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
12Jordan LarssonFC København2413800.520.201.702.0243%2.48
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
14Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
15Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
16Mohamed ElyounoussiFC København3627970.480.292.543.5746%4.05
17Nicklas HeleniusAalborg BK165640.480.480.801.7652%3.03
18Conrad HarderNordsjælland75870.460.460.924.7541%3.37
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2921570.460.211.132.3440%3.17
20Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
21Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
22Younes BakizSilkeborg IF3020270.440.311.152.8049%2.53
23Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
24Callum McCowattAGF3418730.430.241.493.0840%4.08
25Levy NeneNordsjælland216280.430.141.434.0138%2.15

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.