FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Younes Bakiz

Silkeborg IF · Attacking Midfield

75
Kampe
4864
Minutter
18
Mål
11
Assists
7.11
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1Pep BielFC Københavnvs76070.890.442.673.86
2Orri ÓskarssonFC København115480.820.000.663.28
3FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.96
4Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
5Diogo GonçalvesFC Københavnvs169120.690.101.683.55
6Janni SerraAGF289310.680.001.552.71
7Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.07
8Alexander SimmelhackSilkeborg IF478380.640.110.971.93
9Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
10Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.49
11Mathias KvistgaardenBrøndby IF6035500.610.231.043.40
12Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.78
13Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
14German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.46
15Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2820610.570.040.612.66
16Jelle DuinVejle Boldklub246430.560.000.842.10
17Emiliano MarcondesNordsjællandvs84850.560.371.484.08
18Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.13
19Wahid FaghirVejle Boldklub329850.550.090.553.11
20Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
21Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
22Jordan LarssonFC Københavnvs6843070.520.231.882.49
23Patrick MortensenBrøndby IF10380930.510.010.762.25
24Tonni AdamsenSilkeborg IF9369320.510.161.772.79
25Benjamin NygrenNordsjællandvs6233120.490.081.582.77

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.