FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Younes Bakiz

Silkeborg IF · Attacking Midfield

29
Kampe
1546
Minutter
2
Mål
3
Assists
6.78
Rating
Mål0.12 · 21. percentil · nr. 47 af 59Assists0.17 · 62. percentil · nr. 23 af 59Shots2.39 · 62. percentil · nr. 23 af 59Key passes1.40 · 50. percentil · nr. 30 af 59Big chances created0.23 · 34. percentil · nr. 39 af 59Accurate crosses0.12 · 9. percentil · nr. 54 af 59Passes in final third4.72 · 83. percentil · nr. 11 af 59Successful dribbles0.64 · 10. percentil · nr. 53 af 59Duels won47% · 74. percentil · nr. 16 af 59Ball recoveries3.32 · 26. percentil · nr. 44 af 59MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Younes Bakiz
  • Mål21. percentil · nr. 47 af 59
    0.12
  • Assists62. percentil · nr. 23 af 59
    0.17
  • Shots62. percentil · nr. 23 af 59
    2.39
  • Key passes50. percentil · nr. 30 af 59
    1.40
  • Big chances created34. percentil · nr. 39 af 59
    0.23
  • Accurate crosses9. percentil · nr. 54 af 59
    0.12
  • Passes in final third83. percentil · nr. 11 af 59
    4.72
  • Successful dribbles10. percentil · nr. 53 af 59
    0.64
  • Duels won74. percentil · nr. 16 af 59
    47%
  • Ball recoveries26. percentil · nr. 44 af 59
    3.32

Percentil blandt 59 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 450 minutter i sæsonerne 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.6237%3.12
2Levy NeneNordsjælland215190.870.351.734.5132%2.43
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Oliver RossSilkeborg IFvs2310570.600.171.192.6448%3.75
5Kelvin EhibhatiomhanHorsensvs86150.590.000.732.7845%0.88
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
7Jakob BondeHorsens124630.580.001.172.14–2.72
8Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
9Valdemar ByskovFC Midtjylland3212950.560.352.362.5044%7.30
10Agon MucolliFredericiavs166870.520.131.703.2842%2.62
11Jordan LarssonFC Københavnvs3323610.500.342.212.6342%3.58
12Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
13Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
14Alexander LindNordsjælland2617470.460.211.442.5844%1.65
15Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
18Hjalte Boe RasmussenNordsjællandvs235950.450.301.362.5726%3.33
19Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
20Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
21Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.5942%2.18
22Callum McCowattAGFvs4130860.410.201.462.8050%4.37
23Mohamed ElyounoussiFC København3830960.410.322.302.9449%3.84
24Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04
25Aral ŞimşirFC Midtjyllandvs3120400.400.663.222.4344%3.57

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.