FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Felix Beijmo

FC København · Centre Back

10
Kampe
900
Minutter
1
Mål
1
Assists
7.07
Rating
Mål0.10 · 69. percentil · nr. 9 af 27Assists0.10 · 77. percentil · nr. 4 af 27Pass accuracy90% · 73. percentil · nr. 8 af 27Long balls won2.90 · 42. percentil · nr. 15 af 27Tackles won0.90 · 46. percentil · nr. 15 af 27Interceptions1.50 · 58. percentil · nr. 11 af 27Clearances4.40 · 19. percentil · nr. 22 af 27Aerials won0.70 · 12. percentil · nr. 24 af 27Duels won57% · 38. percentil · nr. 11 af 17Dribbled past0.80 · 12. percentil · nr. 24 af 27MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Felix Beijmo
  • Mål69. percentil · nr. 9 af 27
    0.10
  • Assists77. percentil · nr. 4 af 27
    0.10
  • Pass accuracy73. percentil · nr. 8 af 27
    90%
  • Long balls won42. percentil · nr. 15 af 27
    2.90
  • Tackles won46. percentil · nr. 15 af 27
    0.90
  • Interceptions58. percentil · nr. 11 af 27
    1.50
  • Clearances19. percentil · nr. 22 af 27
    4.40
  • Aerials won12. percentil · nr. 24 af 27
    0.70
  • Duels won38. percentil · nr. 11 af 17
    57%
  • Dribbled pastlavere er bedre12. percentil · nr. 24 af 27
    0.80

Percentil blandt 27 midterforsvarere med mindst 450 minutter i sæson 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Oliver RossSilkeborg IF106370.850.141.412.8347%3.11
2Mohamed ElyounoussiFC København97910.800.232.963.0748%3.75
3Friday EtimFC Midtjylland106100.740.441.183.3949%3.69
4Olti HyseniBrøndby IF105200.690.521.564.6740%3.81
5Kelvin EhibhatiomhanHorsens86150.590.000.732.7845%0.88
6Mads SøndergaardViborg FF95640.480.320.962.7138%4.63
7Callum McCowattAGF95750.470.311.882.5039%4.85
8Mohamed Cherif HaidaraSønderjyske Fodbold97680.470.000.702.5849%4.57
9Dorian HanzaViborg FF108180.440.111.212.3134%1.87
10Mads Emil MadsenFC København74610.390.201.562.54–2.93
11Simon ColynLyngby Boldklub97230.370.121.873.1152%2.99
12Ismaïl SeydiSønderjyske Fodbold94920.370.181.831.6547%3.66
13Charly NouckViborg FF107450.360.242.173.1436%3.38
14Fiete ArpOdense BK84990.360.001.623.0738%4.51
15Asker BeckViborg FF107560.360.121.192.0254%3.57
16Ísak Snær ThorvaldssonLyngby Boldklub107710.350.231.632.9249%1.75
17Denil CastilloFC Midtjylland105370.340.000.671.3456%3.52
18Mike ThemsenRanders FC108120.330.111.662.5547%4.10
19Elies MahmoudRanders FC108160.330.111.322.1057%6.95
20Kristian ArnstadAGF108360.320.111.401.5147%4.84
21Adrian JustinussenHorsens105660.320.000.951.9141%4.61
22Yamirou OuorouHorsens105990.300.151.651.9535%4.06
23Lucas RiisgaardSilkeborg IF106650.270.141.221.4939%3.11
24Magnus JensenFC Midtjyllandvs96940.260.000.391.0462%2.85
25Max Isaac EjdumBrøndby IF107800.230.231.381.5053%5.08

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2026/27.